Aktualności

Z wizytą w urzędzie…

Uczniowie klasy II technikum ekonomicznego w ramach zajęć z przedmiotu technika biurowa mieli możliwość poznania praktycznych aspektów pracy w sekretariacie. Okazją ku temu były zajęcia zorganizowane przez nauczycielki przedmiotu w Urzędzie Miasta Jordanowa. Podczas spotkania pracownice instytucji zapoznały uczniów z obsługą sprzętu biurowego m.in. automatycznej sekretarki czy faksu oraz przedstawiły sposób przyjmowania, wysyłania i obiegu korespondencji. Młodzi ekonomiści poznali także zasady funkcjonowania urzędu – jego strukturę i podział odpowiedzialności wśród pracowników. Mieli także okazję zapoznać się z dokumentacją związaną z pracownikami i sposobem jej wypełniania.

Tego rodzaju zajęcia łączą przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy gospodarzowi urzędu Panu Burmistrzowi Andrzejowi Malczewskiemu za przyjęcie nas, a pracownikom – Pani Marcelinie Czarny, Pani Agnieszce Rudolphi oraz Pani Karolinie Wojtasiak (absolwentce naszej szkoły!) za wdrożenie uczniów w prawdziwy świat pracy biurowej. Kolejne spotkanie z pracą biurową czeka uczniów klasy II na początku przyszłego roku, kiedy to będą odbywać swoje trzytygodniowe praktyki zawodowe w urzędach skarbowych.

powrót do listy aktualności