Aktualności

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA

W dniach 25-31 marca 2019 r. na całym świecie obchodzony był GLOBAL MONEY WEEK – ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA, którego koordynatorem w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwo Finansów. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem LERN SAVE EARN tj. Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.

Prestiż wydarzenia podkreśla fakt, że w ramach 7 edycji w kampanii wzięło udział 32 miliony dzieci i młodzieży, pochodzących z 169 krajów! Wśród nich znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

Ekonomiści  z naszej szkoły z tej okazji zaangażowali się w tworzenie gazetki tematycznej, aby podkreślić znaczenie pieniądza w gospodarce oraz konieczność właściwego zarządzania nimi, a także zaciekawić tematem innych uczniów i osoby odwiedzające szkołę.

Najmłodsi z nich wzięli również udział  w maratonie gier planszowych o tematyce finansowej.

Aby pobudzić kreatywność uczniów, zachęcono ich do wykonania prac plastycznych i literackich, których motywem przewodnim stał się pieniądz. Efekty tych wykonanych w stosunkowo krótkim czasie prac były bardzo interesujące - czasem zabawne, czasem intrygujące... ;)

powrót do listy aktualności