Aktualności

Po prostu sportowo

Miniona środa zapadnie na długo w pamięci uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im.bł.ks.P.Dańkowskiego w Jordanowie. W ramach realizacji projektu "Zdrowie zaklęte w działaniu", odbyło się tam wydarzenie pt. "Po prostu... sportowo".
- Najpierw uczniowie naszej szkoły rywalizowali w turnieju sportowym - mówi pan Marek Tupta, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Dańkowskim. - Razem z koleżankami (nauczycielkami wychowania fizycznego) przygotowaliśmy wymagające konkurencje, w których bezsprzecznie najlepsi okazali się chłopcy z klasy I Technikum Budowlanego.
 
- Klasa ta dostała 700 zł dopłaty do wynajęcia autokaru na wycieczkę oraz wielką torbę zdrowych przekąsek. Natomiast wszystkie klasy otrzymały torby zdrowych przekąsek. - komentuje Agnieszka Mrózek (nauczycielka biologii i chemii-koordynator projektu).

Kolejnym punktem dnia był  Konkurs na Najlepsze Przebranie o tematyce sportowej. Konkursy tego typu miały już miejsce w poprzednich latach w ZSPD i również w tym roku młodzież stanęła na wysokości zadania. Uczniowie udowodnili, że promować sport można zarówno po mistrzowsku, poważnie, jak i z ogromnym dystansem nie tylko do sportu, ale przede wszystkim do siebie samego. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje. Wszyscy oni dostali nagrody ufundowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Natomiast za zajęcie miejsc od 1 do 5 nagrody były wyjątkowo cenne: słuchawki (w tym też bezprzewodowe), książki, kosmetyki, przybory szkolne i mnóstwo zdrowych przekąsek 

PO PROSTU SPORTOWO

powrót do listy aktualności