Aktualności

Ostatni dzwonek. Utopia

Studniówka – z dobrą muzyką, polonez – odtańczony, matura – wkrótce, plany na przyszłość – poczynione. Głównie planują, oczekują, wymuszają, nakazują rodzice. Kim być, co robić, jak i gdzie się realizować, i najważniejsze, jak dobrze zarabiać - to pytania dręczące maturzystów tuż przed egzaminem.

Szkoła, klasa, nauczyciele, dyrektor – ograniczają, zabraniają, upupiają, szufladkują, a wszystko po to, by, gdy zabrzmi ostatni dzwonek, wypuścić ze szkoły umysły przycięte jak spod linijki, serca wyważone a wyobraźnię zamkniętą w klatce schematów.

Rodzice – nadwrażliwi, nieobecni, wymagający, egoistyczni, toksyczni, najczęściej nic nie wiedzą o swoich pociechach. Ale wiedzą, jak powinni żyć (głównie dlatego, że sami tak nie żyją, albo dlatego, że sami tak żyją).

Młodzież – niepokorna, pełna ideałów, pragnień. Co zrobią młodzi ludzie, gdy zabrzmi ostatni dzwonek?

Odpowiedź na to pytanie poznali maturzyści naszej szkoły, oglądając spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

P.S. Dla młodych aktorów również zabrzmiał ostatni dzwonek, co oznacza, że także znajdują się w kluczowym momencie swojego życia. Wszystkim życzymy powodzenia!

powrót do listy aktualności