Aktualności

Nauczyciel, ksiądz, człowiek – Jerzy Skórkiewicz

Znać człowieka mądrego, dobrego i życzliwego to bezcenny dar, który ubogaca i dowodzi, że uniwersalne wartości DOBRO, PRAWDA I PIĘKNO istnieją.

Znać księdza prawdziwego (a tylko taką opinię się słyszy), to niepowtarzalna lekcja WIARY, POBOŻNOŚCI, POKORY, a także nieustępliwości wobec świata, idącego na skróty, na łatwiznę, za modą.

Znać nauczyciela, który niestrudzenie pokazuje wzorce postępowania; przybliża moralne i etyczne autorytety; uwrażliwia na drugiego człowieka a swoją postawą i zaangażowaniem daje przykład intelektualnej samodyscypliny i pracowitości – to skarb, przynoszący zarówno bogactwo duchowe, jak i poszerzający horyzonty.

Drogi księże Jerzy,

przez ostatnie 10 lat mieliśmy zaszczyt znać takiego właśnie nauczyciela, księdza, człowieka.

Dziękujemy za piękne, wartościowe, trwające dekadę SPOTKANIE.

Dziękujemy za wspólną pracę w szkole, wspólną modlitwę, dotykające najistotniejszych spraw kazania, poruszające rozważania drogi krzyżowej, umacniające ducha nocne czuwania w Częstochowie, za wspólne podróże.

Dziękujemy za trudne rozmowy, mniej poważne, zabarwione ironią rozmówki, za niepowtarzalne poczucie humoru – w sekrecie powiem: doceniamy kunszt językowy, doceniamy…

Życzymy ZDROWIA, SIŁY I DOBRYCH LUDZI wokół.

Szczęść Boże!

powrót do listy aktualności