Aktualności

Konkurs językowy Language Meister

Konkurs językowy Language Meister      

W dniu 8 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu językowego dla gimnazjalistów „Language Meister” . Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ  została zorganizowana przy pomocy środków z  budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na uczestników konkursu językowego czekały nie tylko atrakcyjne nagrody w postaci tabletu, MP4 i MP3 lecz również upominki książkowe wraz ze zdrowymi przekąskami. Po części pisemnej uczniowie oraz ich opiekunowie mogli delektować się zdrowym jedzeniem „Fit Food” przygotowanym przez firmę cateringową.

W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu naszym uczestnikom, opiekunom oraz zaproszonym uczniom ze szkoły podstawowej czas umilał pan Roman Boski, który poprowadził warsztaty na temat uzależnień wśród młodych ludzi. Pan Roman reprezentuje tzw. Drużynę Mistrzów , która poprzez muzykę i osobiste doświadczenia mówi młodym o uzależnieniach.

Tematem przewodnim konkursu było zdrowie i zdrowy tryb życia, ponieważ konkurs jest z jednym z zadań w ramach projektu „Zdrowie zaklęte w działaniu”. Uczniowie rozwiązywali zadania na rozumienie ze słuchu w języku niemieckim, czytanie ze zrozumieniem w języku angielskim i niemieckim oraz zadania strukturalno- gramatyczne z uwzględnieniem tematyki zdrowotnej.

Zwycięzcą tegorocznej edycji „Language Meister” został uczeń  gimnazjum z Osielca Antoni Klimasara, na drugim miejscu uplasowała się uczennica z Łętowni Anna Leśny a na trzecim miejscu Katarzyna Krupa ze Spytkowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

powrót do listy aktualności