Aktualności

„BOOKCROSSING” W NASZEJ SZKOLE”.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich,

który jest obchodzony 23 kwietnia chcielibyśmy zorganizować

AKCJĘ „BOOKCROSSING” W NASZEJ SZKOLE”.

 Bookcrossing powstał, aby uwalniać książki, a zatem dawać innym radość czytania, ponieważ książki żyją tylko wtedy, kiedy są czytane. Idea bookcrossingu narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku i swym zasięgiem obiegła cały świat.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. 

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji.

Przynieś do szkolnej biblioteki książkę, którą chciałbyś się podzielić z innymi.

Zostanie ona wraz z innymi książkami umieszczona w specjalnej szafce na holu szkoły.

 

powrót do listy aktualności