Technikum Rachunkowości

*** NOWOŚĆ 2020 ***


RACHUNKOWOŚĆ JAKO DZIEDZINA Z OBSZARU ZAWODÓW ADMINISTRACYJNO-BIUROWYCH TO DOBRY, PRZYSZŁOŚCIOWY KIERUNEK KARIERY ZAWODOWEJ – TRUDNO ZNALEŹĆ FIRMĘ, URZĄD CZY INNĄ ORGANIZACJĘ, KTÓRA NIE POTRZEBOWAŁABY U SIEBIE EKSPERTA DO SPRAW ZWIĄZANYCH Z FINANSAMI I ICH ROZLICZANIEM.

Technik rachunkowości po zdobyciu kwalifikacji zawodowych

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek

EKA.07. Prowadzenie rachunkowości

i podjęciu pracy w zawodzie zajmuje się m.in. księgowaniem i wystawianiem fakturrozliczaniem świadczeń oraz składek pobieranych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak też przygotowywaniem sprawozdań i analiz finansowych. Rozlicza on również wynagrodzenia, zazwyczaj przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego, a ponadto kontaktuje się z Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami. W związku z tym do jego obowiązków  należy, m.in. wystawianie zaświadczeń dla pracowników, sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych oraz ubezpieczeniowych, a także zgłaszanie nowych pracowników do ZUS.

Niektóre osoby skreślają rachunkowość, ponieważ może wydawać się im nudna… Nic bardziej mylnego! W dobie dynamicznych zmian prawnych i gospodarczych rachunkowość ulega ciągłym przeobrażeniom, jest coraz to nowocześniejsza i pozwala na nieustanny rozwój. Na uwagę zasługuje fakt, że sposoby jej prowadzenia są coraz bardziej innowacyjne, a pracę ręczną zastępuje praca w inteligentnych systemach informatycznych.

Praca w księgowości czy kadrach wymaga dużej odpowiedzialności, a satysfakcja z prowadzenia spraw tak ważnych jak finanse firmy często idzie w parze z lukratywnym wynagrodzeniem…

PO ZAKOŃCZENIU EDUKACJI NA TYM KIERUNKU CZEKAJĄ NA CIEBIE CIEKAWE MIEJSCA PRACY, TAKIE JAK:

  • biura rachunkowe
  • działy finansowe, księgowe i kadrowe różnego rodzaju przedsiębiorstw
  • instytucje finansowe
  • banki
  • towarzystwa ubezpieczeniowe
  • urzędy administracji publicznej
  • urzędy skarbowe

 

TO ZAWÓD SKALKULOWANY NA MIARĘ XXI WIEKU