POWER

Jesteśmy w połowie czerwca. Niektórzy z nas myślami są już na wakacjach! A tymczasem inni przygotowują się powoli do tego, co nastąpi końcem wakacji…

Już 29 sierpnia kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjedzie na pierwsze w swoim życiu ZAGRANICZNE praktyki zawodowe!

Uczennice TOT-u odbywają praktyki w hotelach w niemieckiej Turyngii (więcej o Turyngii można przeczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Turyngia)

Chłopcy z technikum budownictwa mieszkają i pracują w mieście Eisenach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Eisenach).

Wszystkie koszty organizacji praktyk leżą po stronie szkoły (transport, wyżywienie, noclegi, badania lekarskie). Ponadto uczniowie otrzymują kieszonkowe na osobiste wydatki. W trakcie pobytu mają też możliwość zwiedzenia ciekawych punktów turystycznych.

Lada dzień rozpocznie się praktyczne przygotowanie uczniów do wyjazdu pod kątem językowym, zawodowym i mentalnym. Uczniowie technikum organizacji turystyki poznają także bardziej dogłębnie geografię środowych Niemiec. (T.Białoń)

  

WRACAMY

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnego wyjazdu do Turyngii w ramach praktyk zawodowych. Tym razem do Niemiec wyjedzie ekipa uczniów z technikum organizacji turystyki oraz z technikum budowlanego!

Co dają praktyki ZAGRANICZNE

NABTYWASZ wiedzę i umiejętności praktyczne w swoim zawodzie

POZNAJESZ nowych ludzi i nowe miejsca

PODNOSISZ swoje kompetencje językowe

SPRAWDZASZ swoje siły w „dorosłym”, samodzielnym życiu

Projekt POWER! A Ty? Masz tę MOC?

Lista uczniów Technikum budowlanego zakwalifikowanych na praktyki w Turyngii do projektu

Połączenie teorii z praktyką-łatwiejsze przejście do życia zawodowego II

 

Lista uczniów Technikum obsługi turystycznej zakwalifikowanych na praktyki w Turyngii do projektu

Połączenie teorii z praktyką-łatwiejsze przejście do życia zawodowego II

 

Prezentacje z praktyk:

1.Prezentacja

2. Prezentacja

3. Prezentacja

 

Lista uczniów Technikum budowlanego zakwalifikowanych na praktyki w Turyngii do projektu Połączenie teorii z praktyką-łatwiejsze przejście do życia zawodowego II,