STREFA UCZNIA

Zawody kolarskie 2012

Zawody w kolarstwie górskim

14.09.2012

 

 

Jak co roku we wrześniu Zespół Szkół im. Bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie gościł na swoim terenie kolarzy górskich z powiatu suskiego. Na bardzo malowniczej i ciekawie wytyczonej trasie rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody odbywały się w duchu sportowej rywalizacji i na szczęście obyło się bez kolarskich kraks. Rozczarowani mogli się poczuć tylko ci, których szans na zajęcie wysokiej lokaty pozbawił defekt roweru.

Świetnie zaprezentowały się reprezentantki naszej szkoły, które w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zajęły miejsca na podium. Bezkonkurencyjna okazała się Maria Ponicka z klasy II TE wygrywając ze sporą przewagą, jej młodsza koleżanka Klaudia Kulka z klasy  ITE zajęła bardzo dobre trzecie miejsce. Dodatkową atrakcją dla zwycięzców poszczególnych kategorii były pamiątki olimpijskie przekazane przez Paulę Gorycką , uczestniczkę igrzysk olimpijskich w Londynie oraz brązową medalistkę ostatnich mistrzostw świata w kategorii do lat 23. Były to koszulki, okulary, bidon, czapeczka z autografami.

 

Wyniki zawodów:

                                                  Szkoła podstawowa

            dziewczęta                                                                      chłopcy

 

  I   Marta Sikora ZS Juszczyn                                I  Kamil  Polak ZS Zawoja

 II   Sabina Basiura ZS Zawoja                              II  Dominik Ficek ZS Zawoja

III   Wiktoria Garncarz ZS Wysoka                     III  Łukasz Basiura ZS Zawoja

 

                                                       Gimnazjum

 

  I   Patrycja Kulka ZS Wysoka                               I  Szymon Jąkała ZS Zawoja

 II   Alicja Garncarz ZS Wysoka                            II  Mateusz Mazur ZS Skawica

III   Małgorzata Ponicka ZS Wysoka                    III  Jakub Jąkała ZS Zawoja

 

                                                 Szkoła ponadginazjalna

 

  I   Maria Ponicka ZSD Jordanów                        I  Marek Żuromski ZS Zawoja                     

 II   Justyna Latawiec ZSK Jordanów                      II  Kamil Bury ZZ Zawoja

III   Klaudia Kulka ZSD Jordanów                     III  Marcin Czech ZS. SB Goetel Sucha B.

 

Najlepsi w swoich kategoriach wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich.

Serdecznie zapraszamy za rok!

 

Marek Tupta

powrót do listy aktualności