STREFA UCZNIA

Wyjazd do teatru

W dniu 15 października 2012 uczniowie naszej szkoły, zainteresowani poznawaniem literatury angielskiej w oryginalnej wersji  językowej udali się na przedstawienie TNT Theatre Britain, pod opieką mgr Agnieszki  Sobytkowskiej - Rapacz, które odbyło się w Centrum Kultury „Rotunda”
w Krakowie. Była to adaptacja sztuki Charles a Dickersa pt: „Christmas Carol” ( „Opowieść wigilijna”)
w reżyserii Paula Stebbingsa.

TNT Theatre Britain to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich. Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Potrafią one zaspokoić gusta każdej, nawet najbardziej wybrednej publiczności. Teatr przyjeżdża do Krakowa tylko dwa razy do roku. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim. Nic w tym dziwnego – występują w nim przecież aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów. Przedstawienia teatru TNT Britain adresowane są głównie do młodzieży ponadgimnazjalnej.

Przedstawienie TNT Theatre Britain wystawiane są zawsze w sali Centrum  Kultury ROTUNDA przy ulicy Oleandry 1.
Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role, byli autentyczni i przekonywujący. Scenografia była dobrze przemyślana, a oświetlenie wprowadziło odpowiedni nastrój. Należy zwrócić uwagę na efekty specjalne, których było dużo. Natomiast stroje aktorów doskonale oddawały klimat czasów, w których toczy się akcja utworu. Ponadto dobrym pomysłem było wplecenie do przedstawienia muzyki i instrumentów, co spowodowało, że sztukę oglądało się z uśmiechem na twarzy. Przedstawienie było dynamiczne, interesujące oraz godne polecenia. Gra aktorów dostarczyła wielu wrażeń. Uczniowie połączyli naukę
języka angielskiego z przyjemnością, czego na pewno nie żałują. Przedstawienie można więc uznać za ciekawe, a wycieczkę za udaną.

 \"dsc01828\"

powrót do listy aktualności