Biblioteka

Biblioteka czynna jest w następujących godzinach:

Poniedziałek 8.05-14.00

Wtorek 8.05 – 9.45 i 10.40 – 14.55

Środa 8.05 – 14.55

Czwartek 8.05 – 14.55

Piątek 8.05 – 12.35

Serdecznie zapraszam

D. Bosowska

 

Witamy w bibliotece Zespołu Szkół im. bł. Ks. Piotra Dańkowskiego  w Jordanowie. 
 
Biblioteka mieści się w głównym budynku szkoły przy ul. Generała Maczka 131, w przyziemiu. Składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni połączonej z czytelnią oraz magazynu. 
Czytelnia jest jednocześnie centrum multimedialnym naszej szkoły. Na stałe zainstalowane są w niej cztery stanowiska komputerowe z bezpośrednim podłączeniem do Internetu. 

Zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do przesyłania do mnie recenzji książek, którymi chcieliby się podzielić z innymi czytelnikami. Tu zamieszczam recenzję książki "I sprawisz, że wrócę do prochu" przesłaną przez Stanisława Dziura z 2 klasy

Jakiś czas temu miałem przyjemność przeczytania pewnego kryminału pt. ,,I sprawisz, że wrócę do prochu” napisanego przez Chrisa Brookmyre’a i Marisę Haetzman. Ta niezwykle wciągająca opowieść ma miejsce w XIX wiecznym Edynburgu. Dochodzi tam do tajemniczych i makabrycznych śmierci młodych kobiet, do których przyczyny próbuje dotrzeć młody student medycyny Will Raven, rozpoczynający asystenturę u jednego z najbardziej poważanych ludzi w mieście. Poznaje tam Sarę Fisher, pokojówkę posiadającą rozległą wiedzę na temat medycyny, jednak mogącą tylko pomarzyć o studiowaniu jej. Po początkowej niechęci do siebie zawierają sojusz by przyjrzeć się dokładniej sprawie wspomnianych wcześniej śmierci. W książce pełno jest opisów: brutalności, brudu oraz zabiegów medycznych które wykonywano w czasach gdzie anestezjologia dopiero miała swoje początki, co bardzo dobrze pokazuje mroczny charakter tamtych czasów. Powieść czyta się raczej dla klimatu a nie dla intrygi i akcji, mimo to jeśli ktoś lubi mroczną atmosferę czasów wiktoriańskich, to nie powinien być zawiedziony.

Podzielcie się z innymi swoimi ulubionymi książkami

Recenzję książki “Czerwień rubinu” napisała Magdalena Chorąży

       Odkąd pamiętam, moja wyobraźnia nigdy nie stawiała sobie granic. Zawsze uwielbiałam tworzyć scenariusze własnego życia, zupełnie oddalonego od rzeczywistości. Podróż, którą rozpoczęłam razem z bohaterami książki pt:’’Czerwień rubinu” autorstwa Kerstin Gier, okazała się niezwykłym, poruszającym wszelkie aspekty wrażliwości dziełem, które jednocześnie z taką samą siłą chwytało za serce, co nakłaniało do dalszego czytania. 

        Powieść ukazuje motyw podróży w czasie. Jest to o tyle ciekawe, że wraz z przejściem bohatera w inny wymiar czytelnik podąża za nim i jest świadkiem jego przygód. W tym akurat przypadku jest to szesnastoletnia dziewczyna Gwendolyn Shepherd, która prowadzi zwykłe życie w rodzinie, w której od pokoleń występuję niecodzienna umiejętność podróży w czasie. Do tej pory wszyscy uważali, że kuzynka Gwen, Charlotta została szczęśliwą posiadaczką tego niezwykłego genu. Jednak, jak się okazuje, legendarnym, dwunastym podróżnikiem spośród kręgu Strażników czasu zostaje Gwen.

         Cała fabuła nie jest mroczna, wręcz przeciwnie. Niektóre miejsca są opisane w bogaty, wywołujący pozytywne emocje sposób. Warto również podkreślić, że “Czerwień rubinu” to początek trylogii czasu ("Błękit szafiru", "Zieleń szmaragdu"), aby poznać całą tajemnicę losów bohaterów, trzeba sięgnąć po jej kontynuację. A nie sposób tego nie zrobić...

           Książka przekracza granice czasu dwa razy - przenosi bohaterów w czasy odległe, każąc im dostosować się do panującej tam etyki, stylu bycia i ubioru, oraz czytelnika, bo czytając tę książkę, ma wrażenie, że czas się dla niego zatrzymał, oddając pole wyobraźni. Nieustanna podróż za bohaterami z każdą kolejną przeczytaną stroną sprawia, że czytelnik choć na moment oddala się od szarej rzeczywistości i daje się porwać magicznej fantazji.

 

„Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” Tomasza Michniewicza to książka przedstawiająca losy młodych ludzi mieszkających w Ugandzie (Marggie) , USA (Casey), Kolumbii (Juanita), Indiach (Madhuri), Finlandii (Mika), Zimbabwe (Reilly) i Japonii (Kanae). Żyją w tym samym czasie, ale zupełnie inaczej, mają tyle samo lat, ale skrajnie różne doświadczenia życiowe – jednemu z nich mama przypomina, by założył grube skarpetki, bo jest zimno a drugie musi ciężko pracować, ma bowiem wyżywić swoje dzieci, które są już półsierotami.

Urodzić się kobietą w Japonii albo w Indiach to nie to samo – Madhuri nie wie, ile miała lat, gdy wydano ją za mąż – „może dwanaście, może trzynaście”, nie wie bowiem, kiedy się urodziła;  Kanae wie, w jakim wieku będzie musiała kogoś poślubić, bo taka jest tradycja, taki jest obowiązek. Nieumiejętność znalezienia sensu życia w bogatej Finlandii, gdzie płacą miesięcznie za podjęcie praktyki zawodowej tyle, ile wystarczyłoby w innym kraju na zbudowanie szkoły i zatrudnienie nauczycieli – daje do myślenia. W jednej kulturze młody człowiek robi sobie rok przerwy, by zdecydować, kim chce być, w innej nie może zrobić sobie dnia wolnego od pracy, bo zarobienie rupii, dwóch to warunek przetrwania kolejnego tygodnia. Przynależenie do dwustuosobowej rodziny (którą trzeba wyżywić) może być czasami prostsze niż zbudowanie więzi z rodzicami, gdy się jest jedynakiem i nie poznało się człowieka, któremu można się zwierzyć, a rodzice to zupełnie obcy ludzie. W jednym miejscu młodzież próbuje wyrwać się ze schematów, w które wtłacza ją społeczeństwo, w innym kraju próbuje wyrwać się ze szponów świata przestępczego, by nie zginąć przedwcześnie; w jednej kulturze zagrożeniem dla życia jest dzika przyroda, w innej bieda i głód, a w sąsiednim kraju nieposkromiona cywilizacja i postęp technologiczny, nie mające względu na jednostkę.

Czy jest jakieś miejsce na świecie, w którym człowiek jest szczęśliwy i spełniony? Z jakimi problemami muszą się zmagać młodzi ludzie w różnych kulturach? Czy miejsce, społeczeństwo i cywilizacja determinują ludzkie życie? Jaka jest kondycja współczesnego człowieka i czy ma on świadomość tego, jak żyją Inni, jego rówieśnicy?

Ta książka to pozycja obowiązkowa. Daje do myślenia. „Siedem osób, siedem różnych miejsc. A może jednak tylko jedno, do tego wspólne, jeśli się nad tym dobrze zastanowić”…

 

Biblioteka tęskni za Wami

W wyniku Waszego głosowania z okazji walentynek ulubionym autorem książek o miłości został:

Nicholas Sparks

Wśród wymienianych przez Was jego książek najczęściej znalazły się następujące:

Pamiętnik

Ostatnia piosenka

Bezpieczna przystań

List w butelce

Dla ciebie wszystko.

Te i inne książki N. Sarksa mamy w bibliotece – zapraszamJ

Na kolejnych miejscach znalazły się następujące książki:

 • John Green „Gwiazd naszych wina”
 • Federico Moccia „Trzy metry nad niebem”
 • Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”
 • Nicola Yoon „Ponad wszystko”
 • Anna Todd „After”
 • Gayle Forman „Zostań jeśli kochasz”
 • Colleen Hoover „Hopeless”
 • Andrzej Sapkowski „Wiedźmin”
 • K. Rowling „Harry Potter”
 • L. James „50 twarzy Greya”

Głosowały przede wszystkim dziewczęta.

Wśród głosujących uczniów płci męskiej największą popularnością cieszyły się:

 • William Szekspir „Romeo i Julia”
 • Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Ciekawe czym był spowodowany ten wybórJ

 

Zapraszam do biblioteki na głosowanie na ulubioną zimową książkę.

Pożycz książkę na ferie

W wyniku waszego głosowania książką  na zimę została:

Maddy jest uczulona dosłownie na wszystko. Nigdy nie opuszcza domu, a jedynymi osobami, które widuje, są jej mama i pielęgniarka. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się ze światem zewnętrznym i wtedy spotyka Olly'ego. Czy podejmie największe ryzyko w swoim życiu?

"Moja choroba jest bardzo rzadka. Mówiąc krótko – mam alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jestem uwięziona w domu. Kontaktują się ze mną wyłącznie mama i moja pielęgniarka. Pewnego dnia wyglądam przez okno i widzę... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Nasze spojrzenia się spotykają. Obserwuję go z oddali. Już wiem, że moje życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wiem, że to będzie katastrofa".

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!!!

W wyniku Waszego głosowania autorem listopada został

Nicholas Sparks.

W bibliotece mamy jego następujące książki:

Pamiętnik

Ślub

Dla ciebie wszystko

List w butelce

Na ratunek

Bezpieczna przystań

Najdłuższa podróż

Ostatnia piosenka

I wciąż ją kocham

We dwoje

Noce w Rodanthe

Jesienna miłość


W naszej bibliotece znajdują się:
Wszystkie lektury szkolne jakich możesz potrzebować w cyklu kształcenia
Oraz wiele książek, które możesz przeczytać dla własnej dla przyjemności (posiadamy dużo książek popularnych wśród młodzieży autorów) 
Słowniki
Encyklopedie
Albumy i atlasy
Pomoce do matury
Informatory maturalne
 Część podręczników do poszczególnych przedmiotów
Filmy z „Filmoteki szkolnej”

UWAGA

W wyniku waszego głosowania

książką października

została

„Oślepiona”

Tiny Nash

Kochała go bezgranicznie. A on pozbawił ją oczu... Kiedy w roku 1999 dziewiętnastoletnia Tina poznała Shanea, koleżanka ostrzegła ją, że jest niebezpieczny. Lecz gdy spotyka go dziesięć lat później, widzi w nim przede wszystkim mężczyznę, w którego silnych ramionach znajdzie upragnione poczucie bezpieczeństwa. Całkowicie zauroczona nie zauważa, jak agresywny potrafi być jej ukochany. Po ośmiu miesiącach następuje pierwszy brutalny atak. Shane wyzywa Tinę, opluwa i wyrzuca przez okno na ulicę... Tina nie zrywa z nim - miłość bierze górę nad instynktem samozachowawczym. Stałam się jak narkomanka, byłam szczęśliwa tylko wtedy, kiedy dostałam swoją działkę - Shanea. To uzależnienie jest silniejsze niż ból, strach i upokorzenia. Ciężkie pobicia, pęknięcie kości policzkowej, rany zadawane nożem, interwencje policji, kochanki Shanea przewijające się przez dom Tiny - jak można to wytrzymać? Jednak Tina znosi kolejne tortury. Shane znęca się nad nią, również na oczach jej dzieci, a ona wciąż wierzy, że to już ostatni raz, że teraz on się zmieni. Ta nadzieja kończy się 20 kwietnia 2011 roku, wraz z ostatnim okrutnym atakiem. Przez dwanaście godzin Shane katuje Tinę do nieprzytomności i wbija jej palce w oczy...

 

Zapraszamy do biblioteki po tą i inne (równie ciekawe) książki.

Biblioteka zaprasza po nowe książki.

Część Waszych zamówień jest już z 

Kolejne  zamówione  przez  Was  książki

są  już w bibliotece.

 

 1. Zafon Carlos Ruiz Książę Mgły
 2. Zafon Carlos Ruiz Marina
 3. Zafon Carlos Ruiz Światła września
 4. Zafon Carlos Ruiz Więzień Nieba
 5. Green John Szukając Alaski
 6. Green John 19 razy Katherine
 7. Green John W śnieżną noc
 8. Green John Papierowe miasta
 9. Green John Żółwie aż do końca
 10. Sapkowski Andrzej Sezon burz Wiedźmin 
 11. Collins Suzanne Igrzyska śmierci
 12. Collins Suzanne Igrzyska śmierci W pierścieniu ognia
 13. Collins Suzanne Kosogłos Igrzyska Śmierci
 14. Martin George R.R. Gra o tron
 15. Martin George R.R. Starcie królów
 16. Martin George R.R. Nawałnica mieczy Tom 1 Stal i śnieg
 17. Martin George R.R. Nawałnica mieczy. Tom 2. Krew i złoto
 18. Chima Cinda Williams Dziedzic wojowników 
 19. Federico Moccia Wybacz ale chcę się z tobą ożenić
 20. Stiefvater Maggie Król kruków
 21. Preston Natasha Uwięzione
 22. Bronte Charlotte Shirley
 23. Sanderson Brandon Droga Królów
 24. Sanderson Brandon Słowa światłości
 25. Sanderson Brandon Dawca Przysięgi
 26. Sanderson Brandon Archiwum Burzowego Światła
 27. Pilipiuk Andrzej Oko jelenia Srebrna Łania z Visby
 28. Pilipiuk Andrzej Oko jelenia Triumf Lisa Reinicke
 29. Pilipiuk Andrzej Oko jelenia Sfera Armilarna
 30. Pilipiuk Andrzej Wampir z M-3
 31. Pilipiuk Andrzej Kroniki Jakuba Wędrowycza
 32. Pilipiuk Andrzej Operacja Dzień Wskrzeszenia
 33. Jadowska Aneta Złodziej dusz
 34. Brett Regina Jesteś cudem
 35. Brett Regina Kochaj
 36. Till Lindemann Ciche noce Wiersze
 37. Corasanti Michelle Cohen Drzewo migdałowe
 38. Simons Paullina Bellagrand
 39. McEwan Ian Pokuta
 40. Anthony Doerr Światło, którego nie widać
 41. Shukri Laila Byłam służącą w arabskich pałacach
 42. Shukri Laila Jestem żoną szejka
 43. Hawkins Paula Dziewczyna z pociągu
 44. Cherezińska Elżbieta Harda
 45. Brown Dan Inferno
 46. Brown Dan Początek
 47. WÓJCIK ALEKSANDRA Dobranoc, Auschwitz
 48. West Kasie PS I Like You
 49. Malinowska Anna Brunatna kołysanka
 50. TARRYN FISHER Margo
 51. Moseley Kirsty Chłopak, który chciał zacząć od nowa
 52. Shusterman Neal Głębia Challengera
 53. Mróz Remigiusz Inwigilacja
 54. Mróz Remigiusz Hashtag
 55. Boyne John Chłopiec na szczycie góry
 56. Nesbo Jo Pragnienie
 57. Nesbo Jo Trzeci klucz
 58. KAUR RUPI Mleko i miód Milk and Honey
 59. Gaiman Neil Mitologia nordycka
 60. Young Paul Chata
 61. Asher Jay 13 powodów
 62. Picolut Jodi Małe wielkie rzeczy
 63. Witkiewicz Magdalena Czereśnie zawsze muszą być dwie
 64. Miszczuk Katarzyna Berenika Szeptucha
 65. Miszczuk Katarzyna Berenika Noc Kupały
 66. Miszczuk Katarzyna Berenika Żerca
 67. Hoover Colleen Confess
 68. Atwood Margaret Opowieść podręcznej
 69. Yoon Nicola Ponad wszystko
 70. HANKS TOM Kolekcja nietypowych zdarzeń
 71. Twardoch Szczepan Ballada o pewnej panience
 72. Miłoszewski Zygmunt Jak zawsze
 73. Asher Jay Światło
 74. Jarocka Ewa Nie ma dobrych ludzi
 75. Goździk Beata Bierz plecak i lecimy
 76. Jagodzińska Monika Wiara Nadzieja Miłość
 77. Zebian Najwa Usłysz mnie
 78. Bikont Anna Sendlerowa w ukryciu
 79. Morris Heather, Honet Roman Tatuażysta z Auschwitz
 80. Hesse Monica Dziewczyna w niebieskim płaszczu
 81. Nurowska Maria Pamiętnik znaleziony w Katyniu
 82. NOSOWSKA KATARZYNA A ja żem jej powiedziała
 83. Hannah Kristin Słowik
 84. Benaim Sabrina Depresja i inne magiczne sztuczki
 85. Lucinda Riley Tajemnice zamku
 86. McDermid Val Miejsce egzekucji
 87. Stępczak Edyta Burka w Nepalu nazywa się sari
 88. Gies Francis, Gies Joseph Życie w średniowiecznym mieście
 89. Grzesiuk Stanisław Na marginesie życia
 90. KALETA SEBASTIAN Złote myśli
 91. Levithan David Księga wyzwań Dasha..
 92. Piotr # to o nas
 93. Otwinowska Karolina, Mazur Agnieszka Dieta (nie)życia
 94. Hawking Stephen Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
 95. Flanagan John Zwiadowcy 14 Pojedynek w Araluenie
 96. Fedorowicz Jacek  Chamo sapiens
 97. WAITE JEN  Z raju do piekła
 98. Samir Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego
 99. Rosiek Barbara Ćpunka
 100. Lee Harper Zabić drozda

Kolejne  zamówione  przez  Was  książki

są  już w bibliotece.

 1. Picoult Jodi Dziewiętnaście minut
 2. Picoult Jodi Bez mojej zgody
 3. Picoult Jodi Jak z obrazka
 4. Picoult Jodi W imię miłości
 5. Picoult Jodi Karuzela uczuć
 6. Picoult Jodi Krucha jak lód
 7. Rowling J.K Harry Potter i Insygnia Śmierci
 8. Rowling J.K  Harry potter i przeklęte dziecko
 9. Rowling J.K Baśnie Barda Beedle'a
 10. Rowling J.K Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
 11. Clare Cassandra Dary Anioła 5 Miasto zagubionych dusz
 12. Sapkowski Andrzej Miecz przeznaczenia
 13. Hoover Colleen Losing hope (dalsza część Hopeless)
 14. Hoover Colleen Maybe someday
 15. Dmitry Glukhovsky Metro 2034
 16. Dmitry Glukhovsky Metro 2035
 17. Kydryński Marcin Biel notatki z Afryki
 18. Paris B.A. Na skraju załamania
 19. Cashore Kristin Nieskończone światy Jane
 20. Carnegie Dale Jak przestać się martwić i zacząć żyć
 21. Roth Veronica Spętani przeznaczeniem
 22. Boyne John Chłopiec w pasiastej piżamie
 23. Han Jenny Do wszystkich chłopców, których kochałam
 24. Paullina Simons JEŹDZIEC MIEDZIANY
 25. McGeorge Chris Zgadnij kto

 

W bibliotece są również następujące książki Szymona Hołowni: „Instrukcja obsługi solniczki”, „Święci pierwszego kontaktu”, „Ludzie w czasach Jezusa” oraz „Jak robić dobrze”

Zapraszam

Kolejne zamówione przez Was książki dotarły do biblioteki.

 

 1. Coelho Paulo Walkirie
 2. Coelho Paulo Szpieg
 3. Coelho Paulo Zdrada
 4. Canavan Trudi Gildia magów
 5. Canavan Trudi Nowicjuszka
 6. Canavan Trudi Wielki mistrz
 7. Glass Cathy Czy mnie pokochasz?
 8. Glass Cathy Córeczka tatusia
 9. Krysiak Piotr Dziewczyny z Dubaju
 10. Pirce Ewa Córka pedofila
 11. Hendel Paulina Żniwiarz. Trzynasty księżyc
 12. Gawęcki Jan Mossor – Pietrasze Kompendium wiedzy o żywności żywieniu i zdrowiu
 13. Konigsberg Wojciech AK75 Brawurowe akcje Armii Krajowej
 14. Musierowicz Małgorzata Wnuczka do orzechów
 15. Musierowicz Małgorzata Ciotka Zgryzotka
 16. Nowicki Artur, Bąkiewicz Grażyna Ale historia ... Mamy niepodległość!
 17. Cassandra Clare Dary Anioła T.1 Miasto kości
 18. Cassandra Clare Dary Anioła T.2 Miasto popiołów
 19. Cassandra Clare Dary Anioła. Tom 3. Miasto szkła
 20. Schneider Robyn Dzień ostatnich szans
 21. Glukhovsky Dmitry Re
 22. Shukri Laila Jestem żoną terrorysty
 23. King Stephen Lśnienie
 24. Lilley R.K. Podniebny lot
 25. REYNOLDS SHIRLEY Czy mam depresję i co mogę na to poradzić
 26. Susan Forward Toksyczni rodzice
 27. Książki w języku angielskim:
 28. Bronte Charlotte Villette
 29. Bronte Charlotte Jane Eyre
 30. Coelho Paulo The Devil and Miss Prym
 31. Coelho Paulo The Alchemist
 32. Conan Doyle Arthur The lost world and other stories
 33. Conan Doyle Arthur The Hound of Baskervilles
 34. Austen Jane Pride and Prejudice
 35. Austen Jane Sense and Sensibility.
 36. Austen Jane Persuasion

 Nowe tytuły:

Kolejne  zamówione  przez  Was  książki

są  już w bibliotece.

 1. Picoult Jodi Dziewiętnaście minut
 2. Picoult Jodi Bez mojej zgody
 3. Picoult Jodi Jak z obrazka
 4. Picoult Jodi W imię miłości
 5. Picoult Jodi Karuzela uczuć
 6. Picoult Jodi Krucha jak lód
 7. Rowling J.K Harry Potter i Insygnia Śmierci
 8. Rowling J.K  Harry potter i przeklęte dziecko
 9. Rowling J.K Baśnie Barda Beedle'a
 10. Rowling J.K Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
 11. Clare Cassandra Dary Anioła 5 Miasto zagubionych dusz
 12. Sapkowski Andrzej Miecz przeznaczenia
 13. Hoover Colleen Losing hope (dalsza część Hopeless)
 14. Hoover Colleen Maybe someday
 15. Dmitry Glukhovsky Metro 2034
 16. Dmitry Glukhovsky Metro 2035
 17. Kydryński Marcin Biel notatki z Afryki
 18. Paris B.A. Na skraju załamania
 19. Cashore Kristin Nieskończone światy Jane
 20. Carnegie Dale Jak przestać się martwić i zacząć żyć
 21. Roth Veronica Spętani przeznaczeniem
 22. Boyne John Chłopiec w pasiastej piżamie
 23. Han Jenny Do wszystkich chłopców, których kochałam
 24. Paullina Simons JEŹDZIEC MIEDZIANY
 25. McGeorge Chris Zgadnij kto

 

Zabierz książkę na wakacje.

Wakacje? W końcu dużo czasu wolnego? W bibliotece czekają na Was książki, które uprzyjemnią ten czas. PRZYJDŹ WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE.

Zapraszam

Zapraszam

Cała seria „Zwiadowców” Flanagana (+ „Drużyna”)

Zew Cthulhu Lovecraft H.P.

Kobieta na krańcu świata Wojciechowska Martyna

Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana Cejrowski Wojciech

W kraju niewiernych Dukaj Jacek

Oko Jelenia Pilipiuk Andrzej

Dotyk Julii Tahereh Mafi

Siewca Wiatru Kossakowska Maja Lidia

Madame Libera Antoni

Nie mów nikomu Coben Harlan

Niebezpieczne kłamstwa Fitzpatrick Becca

Kiedy odszedłeś Moyes Jojo

 Moje serce w dwóch światach Moyes Jojo

Razem będzie lepiej Moyes Jojo

Dziewczyna którą kochałeś Moyes Jojo

Ostatni list od kochanka  Moyes Jojo

Sekretne życie drzew (wydanie specjalne) WOHLLEBEN PETER

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris

Bazar złych snów King Stephen

Tysiąc odłamków ciebie;  GRAY CLAUDIA

Dziesięć tysięcy słońc nad tobą GRAY CLAUDIA

Milion światów z tobą Claudia Gray

Lokatorka JP Delaney

Bikini L. Wiśniewski Janusz

Papierowa księżniczka Tom 1 Paper Princess. 

 

 Zapraszamy do biblioteki po nowe książki:

 

 1. Musierowicz Małgorzata McDusia
 2. Musierowicz Małgorzata Feblik
 3. Musierowicz Małgorzata Sprężyna
 4. Musierowicz Małgorzata Nutria i Nerwus
 5. Dashner James Więzień labiryntu T.3 Lek Na Śmierć
 6. Dashner James Próby ognia
 7. Rosiek Barbara Ćpunka
 8. Schmitt Eric-Emmanuel Trucicielka
 9. Schmitt Eric-Emmanuel Tajemnica pani Ming
 10. Schmitt Eric-Emmanuel Papugi z placu d'Arezzo
 11. Schmitt Eric-Emmanuel Zemsta i przebaczenie
 12. Grzędowicz Jarosław Pan lodowego ogrodu
 13. Nesbo Jo Czerwone gardło 
 14. Nesbo Jo Więcej krwi pocket
 15. Simons Paullina Dzieci wolności
 16. Forman Gayle Zostań, jeśli kochasz
 17. Frank Anne Dziennik
 18. Sowa Andrzej Ćpunk w Kościele
 19. Pawlikowska Beata Największe kłamstwa naszej cywilizacji
 20. Yeonmi Park Przeżyć
 21. Card Orson Scott Siódmy syn
 22. Card Orson Scott Czerwony prorok
 23. HOFFMANN ANDREA Dziewczyna która pokonała ISIS
 24. Moody Raymond Życie po życiu
 25. Wiśniewski Janusz L. Eksplozje
 26. MARSHALL TIM Więźniowie geografii czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
 27. West Kasie Chłopak z innej bajki
 28. Saramago Jose Miasto ślepców
 29. Taylor Sarah Z miłości do córki
 30. Zafon Carlos Ruiz Labirynt duchów
 31. Hoover Colleen It ends with us
 32. Colleen Hoover Without Merit
 33. Colleen Hoover Wszystkie nasze obietnice
 34. TWORKOWSKI JAMIE Emocje ZA BARDZO
 35. Ćwiek Jakub Zawisza Czarny
 36. Ćwiek Jakub Kłamca 2,5. Machinomachia
 37. Murad Nadia, Krajeski Jenna Ostatnia dziewczyna
 38. Bradley Marion Zimmer Mgły Avalonu
 39. Flagg Fannie Boże narodzenie w lost River
 40. Downham Jenny Zanim umrę
 41. Beata Ostrowicka Świat do góry nogami
 42. Christie Agata Zło czai się wszędzie

Jeśli masz ochotę zamówić jakąś książkę przyjdź do biblioteki lub napisz przez e-dziennik do p. D. Bosowskiej