Osiągnięcia uczniów:


 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW


 Roku szkolny 2016/2017 

 

I miejsce Spółdzielni Uczniowskiej „Szarotka”

 w Ogólnopolskim Konkursie o Puchar Ministra Edukacji Narodowej

 Konkurs – Antydopalacze zorganizowany z inicjatywy Prezesa Fundacji Drużyna Mistrzów Romana Lechowolskiego  pod patronatem Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

 Laureat I miejsca Krzysztof Lichota

 

Ogólnopolski konkurs z zarządzania firmą

 „Ja Titan”

 Laureaci I miejsca:

 Patrycja Sulej i Adam Gościej

 Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

 Wyróżnienie: Sylwia Gacek

 Konkurs Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych

 Laureat VI miejsca:

 Patryk Bogdał

 

Olimpiada Teologii Katolickiej

 etap diecezjalny Łucja Szmidt

 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie

 etap rejonowy Anna Kulka

 Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

 etap diecezjalny Anna Kulka, Izabela Mirek, Justyna Kowalcze

 Zawody Powiatowe w Kolarstwie Górskim

 I miejsce Małgorzata Ponicka

 Zawody Wojewódzkie w Kolarstwie Górskim

 IV miejsce Małgorzata Ponicka

 Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

 II miejsce drużyna chłopców w składzie:

 Jakub Binkuś,  Karol Firek, Marcin Obertał, Dominik Pańszczyk, Kamil Twaróg, Staszczak Damian, Matuła Gabriel, Maciaszek Tomasz, Kowalczyk Bartłomiej, Tomczyk Dariusz, Kowalcze Bartłomiej, Saleh Jakub.

 II miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

 Katarzyna Chorążak, Patrycja Kulka, Macioł Weronika, Paulina Pacyga, Ponicka Małgorzata,   Ząbek Żaneta, Ślusarczyk Gabriela, Masłowska Sylwia, Pęcek Klaudia, Gospodarczyk Daria, Kowalcze Justyna, Dziwisz Iwona.

 Zawody Powiatowe - Piłka Siatkowa

 III miejsce drużyna chłopców w składzie:

 Marcin Kulka, Mateusz Kulka, Dawid Ograbek, Sebastian Molus, Tadeusz Stercuła, Jakub Morawka, Krzysztof Mirek, Bartłomiej Żegleń.

 IV miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

 Magdalena Ślusarczyk, Katarzyna Swautek, Siepak Dominika, Gabriela Ślusarczyk, Katarzyna Jaromin, Kostka Karolina, Daria Gospodarczyk, Dziwisz Iwona, Kowalcze Justyna.

 Zawody Powiatowe - Halowa Piłka Nożna

 III miejsce drużyna chłopców w składzie:

 Bartłomiej Kowalcze, Mateusz Pyrtek, Szymon Sroka, Wojciech Czarny, Sebastian Molus, Jakub Binkuś, Grzegorz Krupa, Marcin Kulka, Damian Staszczak.

 IV miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

 Justyna Tymańska, Sara Polak, Masłowska Sylwia, Torba Klaudia, Skwarek Aleksandra, Kopacz Natalia, Jaromin Katarzyna, Gospodarczyk Daria, Kostka Karolina, Kołodziejczyk Katarzyna.

 Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

 I miejsce Dominik Pańszczyk

 Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej na Orliku

 I miejsce drużyna chłopców w składzie:

 Radosław Książek, Damian Staszczak, Kacper Kaczmarczyk, Jakub Saleh, Jakub Binkuś, Grzegorz Krupa, Jakub Hyciek, Tomasz Bachul, Patryk Bala.

 

III miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

 Kołodziejczyk Katarzyna, Kopacz Natalia, Masłowska Sylwia, Polak Sara, Skwarek Aleksandra, Ślusarczyk Gabriela, Torba Klaudia, Tymańska Justyna.

 Półfinały Wojewódzkie w Piłce Nożnej chłopców

 IV miejsce drużyna chłopców w składzie:

 Radosław Książek, Damian Staszczak, Kacper Kaczmarczyk, Jakub Saleh, Jakub Binkuś, Grzegorz Krupa, Marcin Obertał, Kamil Wójtowicz, Patryk Bala.

 

 Komisja stypendialna w roku szkolnym 2015/2016 przyznała stypendia następującym uczniom:

Za wyniki w nauce:

  1. Anna Pluta I TOT
  2. Donata Grzyb I TOT
  3. Krzysztof Lichota I TE
  4. Artur Gałysa II TB
  5. Patryk Bogdał III TE
  6. Magdalena Bachul III TE
  7. Dominka Biela III TE
  8. Agnieszka Maciura III TOT
  9. Krzysztof Mirek III TOT
  10. Angelika Kamińska III TOT
  11. Kamil Smętek III TBb
  12. Klaudia Gaweł IV TE

Za osiągnięcia sportowe:

  1. Małgorzata Ponicka I TE
  2. Jakub Binkuś I TB

Gratulujemy wyników  przewodnicząca Agnieszka Tupta


Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Mistrzostwa Polski Juniorów w trialu  rowerowym:

Wojciech Pałasz – I miejsce w kraju

Licealiada w kolarstwie górskim na szczeblu powiatowym:

Patrycja Kulka – I miejsce

Licealiada w kolarstwie górskim na szczeblu wojewódzkim:

Patrycja Kulka – VI miejsce

Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym:

Angelika Kamińska – II miejsce

Tomasz Słonina – III miejsce

Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim:

Angelika Kamińska – V miejsce

Zespołowe

III miejsce w licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w powiecie:

Patrycja Kulka

Klaudia Kulka

Marzena Maj

Adriana Sobczak

Ewelina Kowalczyk

Beata Maciura

Paulina Skwarek

Maria Wróbel

Katarzyna Chorążak

Joanna Szczepaniak

III miejsce w licealiadzie w koszykówce dziewcząt w powiecie:

Karolina Rączka

Małgorzata Kot

Justyna Wierzba

Marta Kulka

Natalia Łukaszka

Paulina Skwarek

Beata Maciura

Natalia Tomczyk

Magdalena Ślusarczyk

III miejsce w licealiadzie w siatkówce dziewcząt w powiecie:

Marzena Maj

Aneta Słonina

Małgorzata Kot

Karolina Rączka

Beata Maciura

Łukaszka Natalia

Paulina Skwarek

Marzena Sajak

Patrycja Kołodziejczyk

Sylwia Wróbel

Magdalena Ślusarczyk

Magdalena Bachul

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich:

Justyna Michalak – wyróżnienie

Klaudia Gaweł – wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs z Zarządzania Firmą Ja Titan:

Ewa Bochnak – półfinał

Adam Gościej – półfinał

Małgorzata Kot – półfinał

Faustyna Stopa – półfinał

III miejsce Spółdzielni Uczniowskiej Szarotka w konkursie na najlepiej działającą spółdzielnię w kraju

 

Rok szkolny 2013/2014

 Stypendia dla najlepszych !

  Komisja stypendialna przyznała aż 12 nagród dla najlepszych uczniów i sportowców ze szkoły a są nimi:

 

  1. Szczepaniak Joanna klasa II Technikum Ekonomicznego
  2. Kulka Klaudia klasa II Technikum Ekonomicznego
  3. Kulka Patrycja klasa I Technikum Obsługi Turystycznej
  4. Ślusarczyk Magdalena klasa I Technikum Obsługi Turystycznej
  5. Mirek Krzysztof klasa I Technikum Obsługi Turystycznej
  6. Gaweł Klaudia klasa II Technikum Ekonomicznego
  7. Kamińska Angelika klasa I Technikum Obsługi Turystycznej
  8. Biela Dominika klasa I Technikum Ekonomicznego
  9. Smętek Kamil klasa I Technikum Budowlanego
  10. Bachul Magdalena klasa I Technikum Ekonomicznego
  11. Tomczyk Aldona klasa III Technikum Ekonomicznego
  12. Michalak Justyna klasa III Technikum Ekonomicznego

  Gratuluję wszystkim wyników w nauce i osiągnięć sportowych. Życzę dalszych sukcesów.

  Przewodnicząca  komisji Agnieszka Tupta

Rok szkolny 2013/2014

1. Natalia Kublik

 - Stypendium Ministra Edukacji Narodowej; Stypendium Wójta Gminy Jordanów;

2. Monika Ptaś

 - Stypendium Ministra Edukacji Narodowej; Stypendium Wójta Gminy  Bystra-Sidzina;

3. Paweł Czopek, Stypendium Prezesa Rady Ministrów;

4. Joanna Szczepaniak, Stypendium Prezesa Rady Ministrów;

Rok szkolny 2012/2013

1. Natalia Kublik

 - Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Stypendium Wójta Gminy Jordanów

 - laureatka XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok ”Agrobiznes”,

 - finalistka XXVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich,

 - finalistka XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

- laureatka 1 miejsca Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych;

 2. Monika Ptaś

 - Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Stypendium Wójta Gminy  Bystra-Sidzina;

 - laureatka 3 miejsca XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok ”Agrobiznes,

 - laureatka 2 miejsca XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

 - laureatka 4 miejsca Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych;

3. Dorota Bednarz  

 - laureatka XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok „Architektura Krajobrazu”;

Rok szkolny 2011/2012

1. Natalia Kublik

 - Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Stypendium Wójta Gminy Jordanów;

 - laureatka I miejsca XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok „Agrobiznes”,

 - III miejsce w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych,

 - finalistka XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

2. Monika Ptaś,

 - Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Stypendium Wójta Gminy  Bystra-Sidzina,

 -VI  miejsce w konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych,

  - IV miejsce w finale  Olimpiady Wiedzy o Spółdzielczości;

3. Paweł Czopek, Stypendium Prezesa Rady Ministrów

4. Stanisław Halcarz

- finalista XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich,

- V miejsce w konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych;

5. Maria Knechta

- laureatka IV miejsca w Ogólnopolskim Konkursie z Zakresu Rachunkowości;

6. Klaudia Gaweł, Dominik Chorążak

 - Stypendium Wójta Gminy  Bystra-Sidzina,

Rok szkolny 2010/2011

1.Natalia Kublik

-Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Wójta Gminy Jordanów;

 - laureatka 3 miejsca Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „Agrobiznes”,

2.  Monika Ptaś

- Stypendium Wójta Gminy Bystra-Sidzina;

 - laureatka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku „Agrobiznes”,

 
 

skanowan 









 

 

NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE

SUSKIM WEDŁUG RANKINGU „Perspektyw”
 
10 stycznia 2012 roku ogłoszono wyniki czternastej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimanzjalnych, przygotowanego przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Najlepsze licea i technika w Polsce, zostały opublikowane w Rzeczpospolitej, miesięczniku Perspektywy i w wielu serwisach internetowych.
 Zespół Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie zajął w kategorii Najlepsze Technikum bardzo wysokie szóste miejsce w województwie małopolskim. W Ogólnopolskim Rankingu Techników jesteśmy na miejscu czterdziestym trzecim.
 RANKING PERSPEKTYW

 
Admin



Nasza szkoła dobrze uczy! - EWD maturalne
 
EWD to skrót od Edukacyjnej Wartości Dodanej, która jest miarą efektywności nauczania w szkole. Ten sposób opisu efektywności nauczania uwzględnia przyrost wiedzy uczniów w trakcie trwania nauki. Do jego wyliczenia służą wyniki egzaminów gimnazjalnego i maturalnego, co zapewnia obiektywną ocenę szkoły, której nie zaciemniają czynniki, na które nauczyciel nie ma wpływu, np. zdolności ucznia oraz uwarunkowania społeczne, sytuacja rodzinna lub wpływ rówieśników. Metoda bierze pod uwagę osiągnięcia każdego ucznia (zdolnego i słabego), czyli przyrost jego wiedzy w trakcie nauki w technikum.
 
Do wyliczenia ewaluacyjnych wskaźników egzaminacyjnych wykorzystywane są obecnie dane egzaminacyjne dla dwóch roczników maturzystów: 2010-2011. Dla każdej szkoły obliczane są ewaluacyjne wskaźniki egzaminacyjne dla trzech obszarów nauczania. Pierwszy obszar, humanistyczny, obejmuje język polski, historię i wiedzę o społeczeństwie. Drugi obszar, matematyczno-przyrodniczy, obejmuje matematykę, informatykę, fizykę, chemię, biologię i geografię. Trzeci obszar to wydzielona do osobnego wskaźnika matematyka.
 
Jak czytać wartość EWD?
Położenie szkoły przedstawiane jest za pomocą elipsy.
Opis położenia szkoły (elipsy) w układzie współrzędnych (wynik egzaminu, EWD) może ułatwić wyróżnienie kilku punktów odniesienia.
 Oto wyniki efektywności nauczania w technikum ekonomicznym w latach 2010-2011:
Technikum Ekonomiczne
Technikum Architektury Krajobrazu




Stypendium Prezesa Rady Ministrów
 
21 listopada pan dyrektor Zbigniew Kołat wraz z uczennicą klasy III TE Natalią Kublik uczestniczyli w gali z okazji wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Wręczenia pamiątkowych dyplomów dokonał pan wicekurator oświaty pan Grzegorz Baran. Nasza koleżanka Natalia już po raz drugi otrzymała to stypendium, czego jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Kapital ludzki

EFS

Modernizacja w Małopolsce                     Comarch

erasmus-logo-high-resolutionfrse logo

 

                                         logo_pnwm